Poptávkový formulář

Chcete se na něco zeptat, nebo rovnou poptat konkrétní službu? Napište nám.

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Nový balkon nebo nová lodžie

Nový balkon nebo nová lodžieDatum konání:
6.4.2022

Mnoho lidí nemá jasno v tom co je balkon a co je lodžie a neustále nám volají s tím, že chtějí nový balkon. Dostanou nový balkon nebo lodžii?

Nový balkon nebo lodžie

V 99% případů vám všechny stavební firmy udělají místo původního ocelového balkonu  novou častokrát i větší železobetonovou lodžii takže nový balkon nedostanete.

Balkon a lodžie – rozdíl, definice

Balkon je většinou ocelová konzole se zábradlím, která vystupuje z půdorysu bytového domu – budovy a má většinou jednu pevnou stěnu.
Oproti tomu lodžie jsou otevřené prostory, které se liší od balkonů především tím, že mají tři pevné stěny,  stěnu domu a po stranách plné nosné stěny, na něž se ukládají betonové stropní desky lodžie. U lodžie se tedy jedná oproti balkonu o stavební konstrukci složenou ze svislých nosných stěn a vodorovných desek.

Balkony nahrazují lodžie

I když  ve většině případů nahrazují balkony lodžie ani tento článek nic nezmění na tom, že opět budeme při osobních schůzkách nebo při telefonátech slýchat známou větu o tom, že zákazníci chtějí nový balkon. Nezlobíme se na ně a znovu vysvětlujeme, že to co jim postavíme bude železobetonová lodžie a ne nový balkon.
Vysvětlovat jaký je rozdíl mezi balkonem a lodžii je u většiny zakázek součásti úvodních schůzek a jednání.

Naše firma se v současnosti specializuje na čtyři typy prací týkajících se balkonů a lodžií a to :

-          Výměna původních balkonů za nové lodžie

-          Výměna starších typů lodžií za nové

-          Výstavba nových lodžií tam kde původně nebyl balkon ani lodžie

-          Prodloužení původních lodžií / většinou u společných prostor domu /

 

V případě, že máte zájem o některou z uvedených služeb a prací samostatně nebo v rámci revitalizace vašeho bytového domu kontaktujte nás na telefonním čísle +420 603 548 404 nebo +420 604 470 032 a nebo nám pošlete váš požadavek, poptávku na email fiala@fimont.cz a my se s vámi v krátké době spojíme. Prosím do emailu co nejpřesnější zadání / město, počet balkonů nebo lodžií, typ domu, kontakt na vás- telefon, e-mail /.

Staré původní ocelové balkony, Fimont Brno
Staré původní ocelové balkony, Fimont Brno
Nové lodžie nahradily původní balkony, Fimont Brno
Nové lodžie nahradily původní balkony, Fimont Brno


Napište nám

Informace o odesílateli
Poptávka
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.